Atrakcje Wiednia

Wiedeń – komfortowa podróż busem busWiedeń

Nasi wykwalifikowani kierowcy bezpiecznie i komfortowo dowiozą Państwa pod wskazany adres i odbiorą spod drzwi – gwarantuje to usługa door to door. Podróże z nami są również konkurencyjne cenowo. Podczas nich mają Państwo do dyspozycji telewizor oraz darmowe wi-fi. Pakiet ubezpieczeń zagwarantuje naszym Pasażerom maksymalne bezpieczeństwo, a nowoczesne busy, obszerne miejsce bagażowe i wygodne fotele sprawią, że podróż z nami będzie czystą przyjemnością.

Wiedeń – dlaczego warto?

Ta piękna stolica Austrii tętni życiem o każdej porze roku, a jej atrakcje gwarantują przyjemność pobytu zarówno w gronie rodziny, współpracowników czy przyjaciół, jak i podczas podróży indywidualnej. W tym mieście trudno się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie, czy to w okresie wakacyjnym, czy jesienno-zimowym. Wiedeń cieszy się wieloma zabytkami ulokowanymi w całym mieście, jednak atrakcyjny jest również pobyt jedno- czy dwudniowy. Warto też wcześniej zaplanować powrót i dokonać rezerwacji – nasza firma także oferuje trasę powrotną do Polski.

Atrakcje stolicy Austrii

Są tu muzea, zamki (prawie 30), pałace (około 150), kościoły, liczne sklepy, w tym o polskich nazwach, ruiny, parki i alejki spacerowe, pomniki, parlament i ratusz, Diabelski Młyn, znany choćby z filmów o Bondzie, oraz wiele innych wartych zobaczenia, choćby z zewnątrz, atrakcji. Zdecydowanie warto się nastawić na intensywne zwiedzanie oraz zaopatrzyć w książkowy lub internetowy przewodnik. Miasto jest też doskonale skomunikowane, zarówno dzięki tramwajom czy autobusom (w tym turystycznym), jak i statkom lub obszernej sieci metra.

Co warto zobaczyć w Wiedniu

Ogromna liczba atrakcji Wiednia utrudnia wybór kilku najważniejszych, dlatego zdecydowaliśmy się zachęcić Państwa do tej wspaniałej stolicy, przedstawiając wybrane jej punkty w polach tematycznych .

Sztuka wizualna

Muzea i galerie sztuki to bez wątpienia jedne z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc i nie trzeba być koneserem, by zachwycić się znanymi na całym świecie pracami Klimta czy Muncha. Ponadto do dyspozycji mamy Muzeum Historii Sztuki z prawdziwymi rarytasami – Vermeerem, Rubensem, Brueglem czy Dürerem oraz wspaniałą twórczością z epok najdawniejszych. Wiedeń cieszy się także obecnością tzw. Dzielnicy Muzealnej, końcowej części Starego Miasta z licznymi galeriami, restauracjami, kawiarniami i sklepami. Jeśli mamy więcej czasu, warto też wstąpić do Muzeum Sztuki Stosowanej (MAK), gdzie zaprezentowane są m.in. meble, szkło czy tkaniny z różnych epok i krajów, również np. Japonii.

Muzyka

Wiedeń nie bez powodu nazywany jest światową stolicą muzyki klasycznej. To tu działali tacy wielcy kompozytorzy, jak Mozart, Beethoveen, Haydn (zwani klasykami wiedeńskimi) czy rodzina Straussów, zaś walc wiedeński do dziś jest jednym z najpopularniejszych tańców na balach większości krajów. Miasto oferuje liczne atrakcje związane z tą dziedziną sztuki – kawiarnie muzyczne, Operę Państwową i filharmonię czy Wiedeński Dom Koncertowy. Warto też wybrać się do Domu Muzyki – 6-piętrowego nowoczesnego centrum dźwięku na Starym Mieście, wzabogaconego również o walory wizualne.

Religia

Mimo że Austria jest krajem niemieckojęzycznym, panuje tu głównie religia katolicka, zaś msze odprawiane są w różnych językach, w tym po polsku. W Wiedniu kościoły to jedne z najliczniejszych zabytków, które warto zwiedzić choćby ze względu na ich architekturę. Jednym z nich jest, zwana symbolem stolicy, Katedra św. Szczepana z wartym uwagi punktem widokowym, katakumbami i niezwykłym wnętrzem. Ciekawymi punktami sakralnymi są także Kościół Wotywny z XIX wieku, zbudowany z polecenia księcia Maksymiliana, czy Kościół Karola Boremeusza, uznawany za jedną z najpiękniejszych barokowych budowli w Europie. Wart uwagi jest także największy w Europie Cmentarz Centralny, gdzie spoczywają m.in. najsławniejsze nazwiska sztuki i kultury austriackiej.

Zabytki świeckie

Świecka część zabytków Wiednia jest nie mniej atrakcyjna niż religijna. Warto tu zwrócić uwagę na dostojny Belweder z licznymi muzeami i przepięknym ogrodem czy neogotycki Nowy Ratusz Miejski, ozdobiony pomnikami oraz palmami. Z kolei pałace i zamki wiedeńskie to niezwykle liczna grupa (niemal 200 obiektów), której zwiedzanie zajęłoby przynajmniej dzień, warto tu jednak wspomnieć o monumentalnym XIII-wiecznym Pałacu Hofburg ze wspaniałym muzeum, w którym można podziwiać m.in. fragmenty Chrystusowego krzyża czy korony cierniowej. Do skarbów dziedzictwa barokowego zaliczany jest zaś Pałac Schönbrunn, rezydencja rodziny cesarskiej, i jego wspaniałe ogrody. Hundertwasser-Krawinahaus to z kolei wyjątkowa kamienica – jej dach pokryty jest trawą, ziemią, krzewami, a nawet drzewami.

Muzeum Pogrzebowe

Być może nie wszyscy, choć coraz więcej osób wie, że Wiedeń szczyci się jeszcze jednym – bardzo nietypowym – miejscem. Muzeum Pogrzebowe (Muzeum Pochówku) jest pierwszym tego typu muzeum na świecie (na jego wzór powstało m.in. w Holandii). Tutaj śmierć jest nie jest już tematem tabu, ale też potraktowanym z przymrużeniem oka. Można tu obejrzeć bardzo drogie i w pełni wyposażone – nie tylko w poduszkę – trumny, a nawet położyć się w jednej z nich.

 

To oczywiście tylko mała część atrakcji oferowanych turystom w tej pięknej stolicy, którą bez wątpienia warto odwiedzić wraz z firmą busWieden. Zapraszamy!