Busy do Linz

Nie tylko Wiedeń, czyli dlaczego warto wybrać się do Linz

Linz ( po czesku: Linec) to miasto leżące w północno-wschodniej części Austrii, nad rzeką Dunaj. Liczy ok. 200 000 mieszkańców, a jego nazwę (z języka niemieckiego: Linze) datuje się na VIII w.n.e. Już wtedy był ważnym ośrodkiem handlowym. Dziś słynie także z licznych zabytków oraz atrakcji turystycznych. Stąd również pochodzi przepis na najstarsze na świecie znane ciasto – Linzer Torte. Z tego powodu Linz zwane jest również miastem cukierników.

Linz – dlaczego warto?

Chociaż bezsprzecznie to Wiedeń króluje wśród austriackich miast, warto wybrać się również do Linz. Nie bez przyczyny w 2009 roku otrzymał on tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Jesto bowiem zarówno ośrodkiem tradycji i historii, jak i nowoczesności.

Komfortowy dojazd busem busWieden

Do Linz możemy się dostać na różne sposoby, np. samolotem lub pociągiem, jednak wszystkie wiążą się z przesiadkami oraz złożonym systemem opłat. Firma busWieden postanowiła stworzyć atrakcyjną ofertę dla tych z Państwa, którzy cenią sobie komfort, szybkość oraz łatwe i przejrzyste zasady. Usługa door to door pozwala odebrać pasażerów z każdego miejsca na trasie naszych busów, a także dowieść Państwa pod wskazany adres. Trasy przejazdów busWieden prowadzą również do Linz, dzięki czemu wystarczy jeden bilet, aby mogli Państwo bezpiecznie, profesjonalnie i nowocześnie dotrzec do tego niezwykłego miasta. Nasze busy są też wyposażone w darmowe wi-fi, telewizor, klimatyzację, ogrzewanie postojowe, napoje dla pasażerów, wygodne fotele i obszerne miejsca na bagaż (możliwość przewozu aż 2 dużych bagaży oraz 1 bagaż podręczny – wszystko w cenie biletu). Wszelkie płatności odbywają się na miejscu i regulowane są u kierowcy, a rezerwacji można dokonać telefonicznie (również za pomocą SMS-a!) bądź e-mailowo.