Wiedeń dla każdego

Wiedeń dla każdego

Jeśli zależy nam na typowo turystycznym pobycie w Wiedniu przez weekend, przewodniki oraz internet mają dla nas całą masę propozycji, z których wybraliśmy:

  • parlament – to XIX-wieczny budynek wzorowany na architekturze Aten,

  • kościoły – wspomniany już kościół Ruprechta oraz opisane przez nas w zakładce Atrakcje Wiednia dwa inne kościoły: Wotywny, jak również św. Szczepana,

  • zamki i pałace – to obowiązkowy punkt na każdej turystycznej trasie. Spośród niemal 200 tego typu budowli każdy może wybrać coś dla siebie, np. wspomniany już pałac Schonbrunn czy pałac Liechtenstein,

  • place – pełne muzów, sklepików, kawiarni i restauracji, np. Plac Mari Teresy z sąsiadującym Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej. To dobre miejsca zarówno na aktywne zwiedzanie, jak i spokojniejszy spacer.

Tak naprawdę jednak warto skorzystać ze wszystkiego po trochu – dzieci bez wątpienia będą zachwycone podróżą statkiem, dorośli zaś przeżyją niesamowitą przygodę na superszybkich i budzących grozę karuzelach. W Wiedniu odbywają się też liczne jarmarki i festiwale okolicznościowe, które również zasługują na uwagę. W tym mieście bowiem trudno sie nudzić.